Bisoni vstupují do první sezóny

publikováno 29.08.2014 (aktualizováno 31.08.2014)

IBK Bisons Přerov čeká premiérová sezóna, kdy si zahraje ligu, konkrétně Olomouckou soutěž mužů. V lize je celkem sedm mužstev, které se porvou o prvenství, a tak i postup do vyšší soutěže. Tento článek shrnuje sestavu týmu, ale i přípravu na první ligový ročník.

Novinkou týmu je založení vlastní stránky na Facebooku (zde). Tam budou přidávány informace ze zápasů, nové fotky (na webu je fotogalerie nefunkční), odkazy k článkům na webu atd. Tréninky budou začátkem školního roku probíhat každý pátek na SŠGS Šířava, vždy od 18:00 od 19:30. Všechny tréninky jsou naplánovány již na webu měsíc dopředu. Vstup do ligy je naplánován k 21. 9., kdy hrajeme pravděpodobně v Olomouci, kde se střetneme s týmem Postřelmova a zálohou prostějovských Playmakers.

Soupiska týmu čítá momentálně 18 borců, z toho tři jsou brankáři. Většinou se jedná o partu kluků, která přišla s nápadem založení tohoto týmu, ale postupně se přidali i zkušenější borci + se uskutečnily dva přestupy. Prvním z přestupujících je již zkušený matador Ondra Šmotek, který přichází z přerovského velkoklubu Spartak Přerov. Jeho pozice je obránce, který dává i hodně branek. Jeho zkušenosti se budou zajisté hodit. Druhý přestupující je neméně zkušený brankář Martin Křístek, kerý přichází z FBŠ Teiwaz, a bere toto angažmá jako novou výzvu. Došlo i také k několika comebackům, jako např. Michal Kubík, Víťa Petřík či Martin Jochec.

Dne 28. 8. jsme si mohli nejen poprvé vyzkoušet dresy, ale hlavně si zahrát pospolu. V Hranicích na Moravě ve sportovní hale NAPARIA jsme měli domluvený přátelák s juniory FBŠ Teiwaz Hranice, doplněných o pár borců z můžské eskadry. Na utkání se náš sešlo 11 + 1. Zápas se výsledkově nepovedl a dopadl pro naši stranu krutě, když jsme prohráli 1:8, i když to ze začátku vypadalo na vyrovnanější výsledek. Přesto to byla přínosná akce, kde se ukázala negativa naší hry (těch bylo dost), ale i něco málo pozitiv. Jediný gól vstřelil Jiří Netočný. Do ligy je třeba co dopilovat, aby premiéra byla co nejvíce úspěšná.