Úvod » Články

Bisons vstoupili do soutěže vítězně

publikováno 21.09.2014 (aktualizováno 03.11.2014)

Dne 21.9. tu byl premiérový vstup do Olomoucké soutěže mužů, kdy se Bisons vydali na první turnaj do Olomouce, na halu Čajkaréna, kde tento turnaj pořádal tým Arktic Olomouc. Jako první se měli utkat s týmem TJ Postřelmov a následně s B týmem Playmakers Prostějov.

vs TJ Postřelmov  4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Utkání pro nás bylo trochu krokem do neznáma, jelikož se pořádně nevědělo, co od kterých soupeřů čekat. Naší nespornou výhodou byl počet hráčů, kterých odcestovalo na turnaj celkem 16. Úvod začal velmi dobře, protože se v první minutě hry prosadil Dan Šimanský, který dorážel střelu Papežíka. Poté celá třetina byla spíše ve znamení útočení přerovských, ale ke gólu chybělo buď přesnější zakončení, nebo snahu překazil brankář Postřelmova. Občas i zahrozil soupeř, ovšem Martin Křístek v bráně byl bezchybný. Navýšení vedení přinesla až druhá třetina, když se trefil střelou tahem ostrostřelec Petřík. Už to vypadalo, že se do konce třetiny nic dít nebude, ovšem opak byl pravdou. V poslední minutě byl vyloučen Netočný za hru na zemi, a právě v této minutě padly hned dvě branky, nejprve bohužel do naší sítě využitím přesilové hry, když soupeř využil nedorozumění v rozehrávce v obraném pásmu Přerova, ale naštěstí pár vteřin na to odpověděl podruhé Petřík, ten po skvělé přihrávce Šmotka neměl příliš práce překonat brankáře. Ve třetí třetině Vojáček nahodil míček, který si v rychlosti zpracoval Adamík a přesnou střelou do růžku soupeřovi brány zvýšil naše vedení o tři góly. Soupeř o minutu později snížil, když využil individuální chyby, ovšem do konce zápasu se skóre již neměnilo a Bisons si tak mohli připsat úspěšný vstup do soutěže.

vs FbC Playmakers Prostějov B  10:2 (1:0, 5:0, 4:2)

Druhým soupeřem byl Prostějov, kterému se vstup do soutěže bohužel nepovedl. Hráči Bisons plně využívali svoji početní převahu a hned v první minutě dostal přihrávku na půlku Kubík, který si míček potáhl a přesně se strefil do branky soupeře. I když jsme byli daleko aktivnějším týmem, jak v držení míčku, tak i ve střelbě, byla první třetina skromná na branky, přestože jsme hráli jednu přesilovou hru. Kdo si počká, ten se dočká, a tak přišla velmi gólově plodná druhá třetina. Nejprve hned v úvodu vybojoval míček Netočný a svoji střelou dával na 2:0 a pár vteřin poté dostal nahrávku na půlce Ondřej Fojtů, který střelou z dálky také přesně zamířil. V páté minutě po spolupráci Ondry Fojtů a Dana Šimanského jsme vedli již 4:0, když poslední zmiňováný se stal střelcem. V čase 7:56 byl vyloučen již podruhé Petřík (předtím za hákování), šel si sednou na trestnou lavici za hrubost. Nicméně oslabení jsme sehráli výborně, protože se do úniku dostal Adam Schön, byl však faulován. K exekuci trestného střílení se postavil Martin Jochec, který si střelou mezi brankářovou rukou a tělem vychutnal premiérový gól v dresu Bisonů. Zhruba půl minuty do konce třetiny ještě zvýšil na 6:0 Adamík. Poslední třetina začala a po pár minutách zvyšoval vedení přerováků znovu Netočný, asistoval mu Šimanský. Pak se však Prostějov odhodlal vydat všechny síly co měl a dočkal se během dvou minut dvou branek. To Bisonům stačilo, aby se vzpamatovali a začali hrát opět svoji hru. Adamík vyslaný do úniku se nemýli, krásně provedl kličku na brankáře a mohl se radovat z druhé branky. Ke konci poslední třetiny Přerov kontroloval hru, k nahrávce dozadu se dostal Vojáček a prostřelil shluk hráčů před sebou. Desátý gól pak přidal tvrdou střelou Daniel Cagášek. Bisons se tak mohli radovat hned v úvodu z šesti bodů!

Utkání hodnotil Vítězslav Petřík: "První zápas byl pro mě těžší než druhý. Naše hra byla docela dobrá, když si vezmu, že nemáme podmínky na trénování. Naši brankaři nás mockrát podrželi, a pokud zapracujeme na lepším zakončení, tak to půjde vše mnohem jednodušeji."

Sestava: Levinský (G), Křístek (G), Kubík, Netočný, Střelec, Vojáček, Cagášek, Šimanský, Šmotek, Fojtů, Adamík, Jochec, Schön, Papežík, Petřík, Mišun