Šestibodová sobota pro Bisons

publikováno 02.11.2014 (aktualizováno 03.11.2014)

Listopadový program turnajů Olomoucké soutěže mužů pro nás odstartoval hned 1.11., poprvé jsme hráli v sobotu. Hrálo se až v dalekém Postřelmově, kde jsme se měli postavit dvěma týmům, na které jsme v lize ještě nenarazili, a to FBC Olomouc a následně FBC Droždín B. Od minulého turnaje jsme se museli obejít bez pár hráčů na marodce.

vs FBC Olomouc  3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Na úvod nás čekal nelehký soupeř z Olomouce, který sázel hlavně na individuální schopnosti svých útočníků. Do zápasu jsme měli k dispozici dvě pětky, a do brány se postavil brankář Levinský. Úvodní vhazování skončilo v náš prospěch, a dokonce hned přímo z něj pronikl k soupeřově bráně způsobem svým vlastním Michal Kubík, ale díky brankářce soupeře strefil pouze horní tyčku! První třetina herně vypadala v náš prospěch, větší držení míčku, více střel, avšak nedařilo se prosadit. Olomouc byla nebezpečná hlavně ze svých protiútoků, když jejich šikovní útočníci i útočnice předváděli své kousky s míčkem, ovšem bojovnost našich hráčů jim nedovolila úspěšně zakončit. První branka padla v sedmé minutě, trefil se Vítězslav Petřík, který minulý turnaj marně čekal na svůj další zásah. První třetina skončila a druhá měla podobný průběh. Osmá minuta, po nahrávce Adama Schöna se strefil pod horní tyčku Daniel Cagášek. Chvíli po této brance šel soupeř do oslabení. Konečně se podařilo proměnit i přesilovou hru, když se podruhé strefil Cagášek. Vedení o tři branky se pak drželo i celou třetí třetinu a s ubíhajícím časem už bylo jasné, že se nám podaří zvítězit. Martin Levinský mohl i slavit čisté konto.

vs FBC Droždín B  6:1 (2:1, 0:0, 4:0)

Druhý zápas nás čekal soupeř z Droždína, kterému se letos v sezóně nedaří a zatím nezískal ani bod. Do brány nastoupil David Pečinka. Hra byla znovu v režii Bisons, avšak opět se nedařilo dát branku z hojného počtu střel. Ledy prolomil Cagášek, když skvěle tečoval střelu Ondřeje Šmotka. Droždín však se štěstím srovnal minutu po naší gólové akci. Do vedení nás dostal ke konci třetiny Šmotek, který zachytil přihrávku soupeře a ze střely se nemýlil. Druhá třetina byla pro Bisons špatná, i když se soupeř  gólově neprosadil, stejně tak i Bisons. Přestali jsme zcela hrát naši hru. Před vstupem do třetí třetiny jsme si jasně řekli, že takhle hrát nemůžeme, a také k jaké hře se potřebujeme vrátit. Zdá se, že to zafungovalo. Hned v první minutě se vydal dopřed Ondřej Fojtů a jako Wayne Gretzky prostřelil brankáře Droždína. Hra najednou byla daleko klidnější a postupem času padaly další branky. Nejprve dával gól skvělou střelou Tomáš Papežík, po něm se zase strefil Adam Schön. V osmé minutě nás čekala přesilová hra, a tu jsme dokázali využít díky Petříkovi, který se přesně strefil po nahrávce Vojáčka. Bisons se tak vyhoupli do čela tabulky, kde mají celkově 18 bodů.

Sestava: Levinský (G), Pečinka (G), Kubík, Netočný, Střelec, Vojáček, Cagášek, Šmotek, Fojtů, Schön, Papežík, Petřík , Mišun

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.