Z Velké Bystřice vybojováno 6 bodů

publikováno 16.11.2014

Sobotní dopoledne 15.11. zavítali Bisons do Velké Bystřice, kam se podívají i za další týden. Při první návštěvě Bisons nastoupili proti rezervě Šternberka a následně proti Arktic Olomouc. Oproti minule mohli přerovští nastoupit opět se třemi útočnými formacemi, hlavně díky návratu zraněného Martina Jochce.

vs Fbc Falcons Šternberk B  6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Soupeř ze Šternberka byl pořadatelem tohoto ligového turnaje, ale i druhým týmem v tabulce, takže se dalo očekávat kvalitní utkání. Do brány nastoupil brankář Levinský. Hned v úvodu jsme byli nebezpeční, ale chyběla přesnější koncovka. První gól padl v šesté minutě, a to do soupeřovi brány, po akci, kdy Ondřej Šmotek vedl míček za soupeřovou bránou a našel nabíhajícího Adamíka, který z blízkosti neměl problém překonat brankáře. Navýšení jsme se dočkali o tři minuty později, když se strefil Adam Schön. První třetina skončila slibným vedením, avšak hned v úvodu druhé třetiny jsme se dostali do oslabení. Už to vypadalo, že přesiloovou hru Bisons zvládnou, ale před jejím vypršením se Šternberk přece jenom prosadil. Odpověď naštěstí přišla poměrně rychle, když Jan Střelec nastřelil míček na soupeřovu bránu, a ten se nešťastmě pro soupeře odrazil od nohy bránícího hráče. Dlouho se hrála oťukávaná na dvě strany. Poslední dvě minuty třetiny však patřily Přerovu. Nejprve se po nahrávce Vojáčka trefil ranou pod tyčku Víťa Petřík a o několik vteřin později se prosadil Cagášek. Bohužel jěště před vypršením třetiny jsme se nechali vyloučit za zbytečný faul u mantinelu v soupeřově obranném pásmu. Třetí třetina začala naším oslabením, ale to jsme na rozdíl od toho minulého zvládli. Ve čtvrté minutě se podruhé v zápase prosadil Schön, který na velkém brankovišti napálil vší silou míček ze vzduchu do soupeřovi brány. Behěm třetí třetiny jsme se dostali i do dalších větších šancí, ale už jsme se nedokázali prosadt. V závěru se ještě povedlo vstřelit Šternberku branku a snížit výsledek na konečných 6:2 pro Bisons.

vs Arktic Olomouc  6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Druhý zápas nás čekal tým Arktic Olomouc, s kterým jsme si posledně poradili výhrou 5:0, přesto v týmu panovalo neblahé tušení, že dnes Olomouc neprodá kůži vůbec lacino. V brance se na tento zápas objevil brankář Pečinka. Už od začátku Arktic velmi dobře napadal a dělal problémy v naší rozehrávce. Přesto se do vedení dostal tým Bisons, kdy se po krásné individuální akci trefil Vítězslav Petřík. Šance se objevovaly na obou stranách, ovšem bez branek. To se ale změnilo vyloučením na naší straně, a následně úspěšnou přesilovkou Arkticu. Druhá třeina začala lépe pro nás, když Ondřej Šmotek vyjel s míčkem k soupeřově bráně a přesnou trefou nás poslal do vedení. Několik vteřin po této akci přišel náš další gól, když z rozehrávky vystřelil Střelec, míček brankáři vypadl a Netočný už neměl příliš práce uklidit míček do branky. Na 4:1 Bisons zvýšili až ke konci třetiny, když míček tečoval po střele Petříka Michal Kubík. Arktic minutu před koncem třetiny snížil, když se míček nešťastně odrazil až do naší brány. Třetí třetina začala pro Přerov velmi špatně. V druhé minutě Akrtic znovu udeřil, když byl míček tečován tak, že vysokým lobem přeletěl našeho brankáře a dopadl do brány. A o pár vteřin později bylo srovnáno na 4:4! Po této brance si Bisons vzali oddechový čas, kde jsme mimojiné stáhli formace na dvě pětice. Tento tah se vyplatil, hra zase ožila a přibývaly velké šance na našich stranách. Ujala se až střela Adamíka, který vymetl růžek brány a poslal nás znovu do vedení. Hra už byla pod naší kontrolou, což vyvrcholilo další proměněnou šancí Daniela Cagáška. Utkání jsme nakonec vyhráli, ale byl to těžký oříšek. Akrtic Olomouc, kterému se příliš v lize nedaří pak potvrdil své kvality v dalším zápase, kdy si připsal vítězství.

Sestava: Levinský (G), Pečinka (G), Kubík, Netočný, Střelec, Vojáček, Cagášek, Šmotek, Fojtů, Adamík, Jochec, Schön, Papežík, Petřík , Mišun