Úvod » Články

Poloviční úspěch ve Velké Bystřici

publikováno 22.11.2014

Poslední listopadový turnaj se konal opět v sobotu 22.11. ve Velké Bystřici. Zajímavostí turnaje bylo, že se netradičně na naší soutěž, odehrával v odpoledních hodinách. V 15:55 jsme měli nastoupit proti týmu z Postřelmova a v 18:25 změřit síly s FBC Olomouc. Na tento turnaj nás bohužel odcestovalo méně, než jsme byli zvyklí.

vs TJ Postřelmov  5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Soupeř z Postřelmova narozdíl od nás dojel v hojném počtu, tudíž respekt byl na místě. Od úvodního buly jsme i tak hráli útočněji, ovšem i soupeř několikrát nebezpečně zahrozil a občas se vyskytl i zmatek v našem brankovišti. Naše prosazení přišlo až v deváté minutě, kdy se po nahrávce Schöna trefil Netočný. Přišla druhá třetina a v jejím úvodu soupeř srovnával na 1:1. Dlouho se hrálo za nerozhodného stavu, naštěstí znovu v deváté minutě se dostali Bisons do vedení, když Vojáček střílenou nahrávkou našel před bránou soupeře Adamíka, a ten ve stylu házení ježibaby do pece vstřelil gól. Hubené vedení vydrželo do konce třetiny. Třetí třetina začala pro Bisons výborně, když se hned v druhé minutě trefil z obrany Ondřej Fojtů. Nedlouho na to přidal další branku Vítězslav Petřík po samostatném úniku, kde si vyškolil kličkou brankáře. Utkání už v tomto stavu bylo pod naší kontrolou, což ještě vyústilo v další branku, když se znovu prosadil Petřík před bránou soupeře. Bisons si tak mohli připsat důležité 3 body do tabulky.

vs FBC Olomouc  4:5 (0:2, 3:0, 1:3)

Úvod utkání nezačal vůbec dobře, už v první minutě Bisons prohrávali. Šance v průběhu první třetinyy byly na obou stranách, včetně tvrdé hry. Nejprve jsme šli do oslabení za sekání, nicméně soupeř odehrál jen polovinu přesilové hry, protože pak byl vyloučen také. Ve hře 4 na 4 jsme bohužel obdrželi druhou branku. V následném čase jsme získali i výhodu přesilové hry 5 na 3, ale to zůstalo nevyužito. Druhá třetina patřila týmu Bisons, který využíval úbytku fyzických sil na straně soupeře, kvůli jejich hře v oslabení. Plynula pátá minuta, když snižoval Ondřej Fojtů a minutu po něm se trefil Daniel Cagášek. Z nerozhodného stavu nás vymanil znovu Cagášek, který dal gól po nahrávce Netočného. Soupeř nám pak nabídl další výhodu přesilové hry, když si šel olomoucký utočník odsedět pětiminutový trest za hrubost, kdy nehrajíc míček strefoval obličej bránícího hráče. Tento trest se nesl i do další třetiny, ale jelikož naše přesilová hra byla zcela bezzubá, nedokázali jsme tuto nabídnutou šanci vůbec využít. Odpovídal soupeř, který vyrovnal v třetí minutě, a později v sedmé minutě se dostal znovu do vedení. Bisons se ještě nevzdali a po krásné akci, kde našel Petřík před bránou Michala Kubíka bylo zase srovnáno. Ke konci utkání se nám dostalo další přesilové hry, ale ta dopadla katastrofálně, jelikož jsme v ní dostali branku, a tak si odnesli těsnou prohru 4:5. Byla to naše první prohra v sezóně, s které si musíme vzít ponaučení.Bude teď na nás, abychom zapracovali na některých aspektech hry, obzvláště co se týká přesilové hry.

Sestava: Levinský (G), Pečinka (G), Kubík, Netočný, Vojáček, Cagášek, Šmotek, Fojtů, Adamík, Schön, Petřík