Úvod » Články

Valentýnských 6 bodů!

publikováno 14.02.2015

Na den Svatého Valentýna Bisons pořádali 10. kolo Olomoucké soutěže mužů v Hranicích. Hned v úvodním zápase nastoupili proti týmu Arktic Olomouc a v posledním zase proti týmu Fbc Falcons Šternberk B. Do zápasu nastoupilo 13 borců do pole, chyběl jen nemocný Petřík.

vs Arktic Olomouc  5:4 (2:1, 1:3, 0:1)

Arktic zahrál poslední zápasy velmi kvalitně, tudíž bylo nutno očekávat výrovnané utkání. V brance do tohoto zápasu nastoupil Martin Levinský. Z úvodu utkání byli Bisons nebezpečnějším týmem, ale chyběla daleko lepší koncovka v šancích. Na naši neefektivitu odpověděl soupeř, když prostřelil brankáře Levinského, kterému míček smolně propadl do brány. Následující minuty se Bisons nadále dostávali do šancí, ale ne a ne dát gól. Až v 8. minutě se to povedlo Danieli Šimanskému po spolupráci s Netočným. Než však první třetina skončila, soupeř se dostal znovu do vedení. Hned v první minutě druhé třetiny naštěstí přišla odpověď v podobě vyrovnání, když se míčku zmocnil Ondřej Fojtů a svým sprintem až k bráně soupeře dokázal jejich brankáře překonat. Soupeř však reagoval rychle a odskočil znovu na rozdíl jediné branky. Bisons se však nevzdali a v úvodu druhé třetiny bylo srovnáno, když Jochec našel před bránou Daniela Cagáška, ten si na skákající balónek počkal a s přehledem vstřelil branku. V jednom okamžiku se už dostával soupeř do nebezpečného úniku, ten byl ale zastaven za cenu faulu na dvě minuty. Oslabení, jak už bývá v posledních zápasech zvykem, dopadlo dobře. Během něj jsme získali díky našemu úniku výhodu trestného střílení. Na exekuci šel odhodlaně Martin Jochec, který kličkou na bekend překonal brankáře. V poslední třetině se dlouho hrálo bez branek, byly jen k vidění neproměněné šance, a že jich nebylo málo. Soupeř tak mohl trestat a vyrovnal. Nedlouho na to však misku vah přiklonil na stranu Bisons znovu Cagášek. Následující poslední minuty byly pak odehrány v přesilovce, a tak mohla být radost z vítězství v těžkém utkání na místě.

vs Fbc Falcons Šternberk B  11:6 (4:1, 1:0, 6:5)

V druhém utkání čekal Bisons dle aktuální tabulky druhý Šternberk. S brankářem Martinem Křístkem v bráně tak poslední utkání 10. kola začalo. Hned v úvodu přišly velké šance Bisons, ale koncovka nebyla úspěšná. Až na konci čtvrté minuty se trefil Tomáš Papežík, kterého přesnou přihrávkou našel Netočný. Následně šel na trestnou lavici Šmotek za sekání, ale oslabení jsme zvládli skvěle, když se trefil při úniku specialista na tuto herní situaci Jiří Netočný. Soupeř pak snížil, avšak Bisons přidali další dvě branky, nejprve Adamík zavěsil míček pod horní tyčku. Druhá branka byla po nádherné florbalové akci, kdy si nejprve Netočný narazil míček s Papežíkem, tím se ocitl sám před bránou soupeře, k tomu ale ještě přidal přihrávku "zadovkou" na volného Šimanského, jenž neměl problém úspěšně zakončit. Rozjetá první třetina vypadala slibně, avšak druhá byla velmi skromná na góly. Přestože byla týmu Bisons nabídnuta přesilová hra, ta zůstala neproměněna. Jedinou strefu zaznamenal Vojáček střelou až za půlkou hřiště, která letěla nad nohu brankáře. Poslední třetina přinesla celkem 11 branek! Šternberk snižoval - 5:2. Ihned přišla odpověď, Jochec nacházi Schöna, ten příklepem dává gól. Následující minuty byly strašné, protože Šternberk snižuje po třech brankách na rozdíl jednoho gólu. Pak ale chvíle rychlých branek jednoho týmu přichází i od Bisons. Jako první dává gól Jochec, když je jeho střela tečována. Po něm se prosazuje Šmotek, který zachycuje rozehrávku soupeře a na útočném výletě překoná brankáře Šternberka. Šimanský přidává další dvě branky, a kompletuje tak hattrick. Soupeř pak ke konci ještě snižuje, ale stejně i tak Bisons přidávají ve zběsilé přestřelce poslední branku. Tu dával Papežík po nahrávce Netočného. Konečný výsledek tak skončil 11:6 pro Bisons. Domácí turnaj byl úspěšný, přestože ná chyběl v poli náš bodově nejlepší hráč - Víťa Petřík.

Sestava: Křístek (G), Levinský (G), Fojtů, Vojáček, Šmotek, Mišun, Střelec, Adamík, Kubík, Schön, Cagášek, Netočný, Šimanský, Jochec, Papežík

Do konce sezóny ještě zbývá 8 zápasů - tj. 4 turnaje. Za sebou máme druhý domácí turnaj. Tým Bisons děkuje za pomoc s pořádáním Veronice Kraiczové, Michaele Vozákové, Markétě Liszokové, Martinu Jurkasovi a Ondřeji Horníčkovi, děkujeme!