Úvod » Články

V Přerově vybojováno 6 bodů!

publikováno 18.10.2015 (aktualizováno 19.10.2015)

V neděli 18. 10. 2015 se dopoledne na přerovské hale Spartak pořádalo druhé kolo Olomouckého přeboru mužů. V 10:15 se proti Bisons představil tým FBC Droždín a v dalším utkání, začínající v 12:45, tým HC Jamajka Kojetín. Cílem bylo navázat na bodový úspěch z minulého kola...

vs FBC Droždín  11:5 (3:1, 6:1, 2:3)

Úvodní zápas byl tedy proti týmu FBC Droždín, který dojel do Přerova v hojném počtu. Do brány nastoupil Martin Levinský a do zápasu byl připraven zasáhnout i druhý brankář David Pečinka. Hráči Droždína od úvodního hvizdu začali aktivně napadat rozehrávku Bisons, což vyústilo v první minutě trestem na 2 minuty za vrážení, který si šel odsedět přerovský ostrostřelec Petřík. Soupeř však nebyl v přesilové hře příliš nebezpečný a Bisons početní nevýhodu přečkali bez ztráty kytičky. Poté se iniciativa dostala na hokejky Bisons, a po nahrávce Hnízdila poslal míček do brány soupeře střelou tahem Víťa Petřík. Minutu nato Adam Schön potáhl míček po levé straně až k bráně soupeře, kde přesnou přihrávkou našel volného Daniela Cagáška. A po další minutě zvyšoval již na 3:0 Ondra Šmotek střelou z obrany. Soupeř však stihl dát ještě branku a snížit na rozdíl dvou gólů. Druhá třetina se povedla náramně. Nejprve střelu Dana Šimanského šikovně tečoval Honza Hradilík, který si připsal premiérový gól za Bisons. Soupeř sice následně vstřelil šťastný gól, ale pak se spustila gólová paráda z hokejek Bisons. Jako první se Adam Schön postavil před brankoviště a ze vzduchu napálil míček vší silou, čímž nedal brankáři šanci. Po pár vteřinách střílel Šimanský a trefil se přesně. Dále Petřík potáhl míček po pravé straně a na poslední chvíli našel přihrávkou zcela volného Tomáše Papežíka, který už neměl problém strefit bránu. Další zářez vznikl, když se Vojáček dostal ke střele z půlky, ale jeho pokus vyrazil tělem obránce, avšak jen k Milanu Hnízdilovi, který už neměl problém s dorážkou. Minutu před koncem třetiny se Petřík dostal do přečíslení dva na jednoho společně s Papežíkem. Nejprve Petřík volil přihrávku na volného spoluhráče, ale míček se mu odrazil zpátky na hokejku od obránce, a tak zakončil, ale brankář jeho pokus chytil, nicméně odražený míček dorazil do branky Papežík. Na poslední třetinu nahradil v bráně Levinského David Pečinka. Tato třetina se však moc nepovedla, trochu laxní přístup dovolil Droždínu přidat tři branky, Přerov vstřelil pouze dvě, když se trefil znovu Šmotek a hattick zaznamenal Papežík.

vs HC Jamajka Kojetín  3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Zápas s Kojetínem měl být těžkou prověrkou. V brance dostal znovu důvěru Martin Levinský. Hned od úvodu se Kojetín ničeho nezalekl a vletěl do utkání ve velkém tempu. Bisons se dařilo se štěstím odolávat, ale nakonec se v třetí minutě Jamajce povedlo přečíslit obránce a vstřelit gól. Po první třetině bylo tedy vedení na straně soupeře o jednu branku, to zůstalo i po vyloučení Šmotka, kdy se povedlo ubránit oslabení. Druhá třetina začala lépe. Když se na minulém turnaji nedařily přesilovky a oslabení, teď bylo vše obráceně. Po faulu na Honzu Střelce se hrála první přesilová hra Bisons. Míček se dostal na hokejku vpravo postavenému Petříkovi a ten prostřelil skrumáž před bránou a bylo vyrovnáno! Do vedení svůj tým dostal v páté minutě Daniel Cagášek, který dorazil střelu Schöna do brány. Nebezpečí zahrozilo záhy po zbytečném vyloučení Netočného, který si šel sednout za hru bez hokejky. Avšak i toto oslabení bylo naštěstí přečkáno bez úhony. Třetí třetina slibovala pořádné drama. Soupeř byl aktivní v napadání a měl více ze hry, avšak skvělý Levinský držel svůj tým. V čase 8:50 se z nenápadné akce prosadil Martin Jochec, který dostal přihrávku před bránu a poslal míček pod brankářem Jamajky do branky. Snaha udržet tento stav do konce se však nepovedlo, soupeř musel jít do hry v šesti, a to se mu vyplatilo, když tečovaným míčkem se podařilo překonat jinak výborně chytajícího Levinského. Obrovské drama mohlo započít. Soupeř neváhal a poslal do pole zase šest borců. Bisons se povedlo třikrát míček zachytit a poslat na bránu, avšak nepřesně. Kluci z Bisons to mají v ruce, ale byli příliš zbrklí, nepočkali si, rozhazovali míčky jako cukroví při nadílce. Soupeř pár vteřin před koncem strefil boční síť a zvedal v radosti ruce nad hlavu, ale radost nebyla na místě, o gól se nejednalo. Levinský rychle vyhodil míček pryč a poslední vteřiny uplynuly. Ve velmi těžkém utkání se povedlo vydřít 3 body, přestože měl soupeř více ze hry.

Velké poděkování patří všem, kdo přišli fandit Bisons na halu, zvláště panu Hnízdilovi, který vytvořil neskutečný kotel! Příští kolo se odehraje 1. 11. ve Velké Bystřici.

Sestava: Levinský (G), Pečinka (G), Vojáček, Šmotek, Střelec, Fojtů, Petřík, Hnízdil, Schön, Cagášek, Netočný, Šimanský, Jochec, Papežík, Adamík, Hradilík, Štěpánek