Úvod » Články

První prohra v sezóně a výhra zadarmo

publikováno 16.11.2015

V nedělní dopoledne 15. 11. startovalo 4. kolo Olomouckého přeboru mužů, které Bisons pořádali v Hranicích na Moravě. Hned v úvodu se proti Bisons postavil nepříjemný soupeř z Kojetína a o pár zápasů později to měl být tým z Troubelic.

vs HC Jamajka Kojetín  5:3 (1:2, 1:1, 1:2)

Tímto utkání se odstartoval celý turnaj a do brány se rozhodl trenér poslat Martina Levinského. Úvod byl vyrovnaný, ve velké šanci se ocitl Kubík, ale brankář Kojetína jeho pokus vytěsnil mimo bránu. Kojetínu se ve 4. minutě povedlo přečíslit obranu Bisons a vstřelit první gól. Odpověď přišla naštěstí téměř okamžitě, když se strefil Milan Hnízdil. Více nebezpečný byl ovšem Kojetín a v poslední minutě první třetiny se dostal znovu do vedení, když zužitkoval přesilovou hru. Druhá třetina byla spíše v režii Kojetína, který zvýšil v 3. minutě na rozdíl dvou branek. Snížit se povedlo o tři minuty později, když Martin Jochec zachytil rozehrávku soupeře a přihrávkou našel Daniela Cagáška, který poslal prudkou střelu na brankáře, ta mu nakonec propadla za záda do brány. Úvod třetí třetiny, se nevydařil vůbec, když Bisons darovali přesilovku pro Kojetín. Oslabení sice bylo přečkáno bez úhony, ale z následné akce se zjevil skákající míček na brankovišti, a ten byl vykopnut vysokou nohou bránícím hráčem. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které soupeř proměnil. Nedlouho na to získali výhodu přesilové hry Bisons. Přesilovka byla zužitkována hned po vteřině, ale to díky skvěle sehráné standartní situaci, kterou zakončil Milan Hnízdil. V dalším průběho se povedlo vytvořit tlak na soupeře, ale skvělý brankář Kojetína svůj tým držel nad vodou. Už se blížil konec zápasu, na nic se nečekalo a z brány byl odvolán brankář Levinský. Nicméně početní výhoda nepřinesla ovoce a soupeř už pak jen potvrdil své vítězství gólem do prázdné branky.

vs Orel Jednota Troubelice  5:0 (kontumace)

Soupeř z Troubelic na utkání nedojel, a tak lze jen předpokládat, že si Bisons připíší 3 body za vítězství 5:0 po kontumaci.

První porážka v sezóně a nutno říci, že zasloužená. Příští ligové kolo mají Bisons volno. Další turnaj s účastí Bisons se hraje až 12. prosince, a do té doby nezbývá nic jiného, než se dobře připravit, poučit se a vyvarovat chyb.

Sestava: Levinský (G), Křístek (G), Vojáček, Šmotek, Střelec, Fojtů, Petřík, Hnízdil, Schön, Cagášek, Netočný, Šimanský, Jochec, Papežík, Kubík