Úvod » Články

Vstup do nového roku úspěšný!

publikováno 17.01.2015 (aktualizováno 18.01.2015)

První turnaj Olomoucké soutěže mužů v roce 2015 se konal na sportovní hale Čajkaréna v Olomouci. Bisons první zápas měli hrát s týmem TJ Postřelmov a v druhém zápase proti rezervě prostějovských Playmakers. V novém roce chtěli Bisons začít vítězně. Do sestavy se vrátili po zranění Šimanský a brankář Křístek.

vs TJ Postřelmov  12:3 (2:0, 6:1, 4:2)

Do utkání Bisons vstoupili s tím, že budou hrát na tři útočné formace. Do branky se postavil brankář Martin Levinský. Úvod začal skvěle, protože se v čase 0:49 prosadil prudkou střelou nad nohu brankáře Vít Adamík. Po pár minutách dostali hráči Postřelmova výhodu početní převahy, avšak tento handicap využili přerovští ve svůj prospěch, když utekl na bránu znovu Adamík, a znovu se nemýlil. V první třetině se objevovaly šance na obou stranách, více však na straně Přerova. Přesto končila první třetina poměrem 2:0 pro Bisons. Druhá třetina začala ještě lépe než první, protože padly dva góly hned v úvodní minutě. Nejprve vybojoval míček Adam Schön a při svém zrychlení se dostal před obránce až k brankáři, kde už jej bez problémú prostřelil. Poté se strefil ostrostřelec Vítězslav Petřík. Hned po této brance ale Postřelmov snížil, díky nedůslednosti přerovské obrany. V druhé třetině se Bisonům střelecky dařilo, protože postupem času padaly další  a další branky. Nejprve se skvěle strefil z obrany Ondřej Šmotek, dále zvyšoval Michal Kubík po krásné kombinační akci. Než vypršel čas duhé třetiny, dával další branku Jiří Netočný a po něm se znovu strefil Petřík. Ve třetí třetině během čtvrté minuty bylo nařízeno trestné střílení proti Bisons. To však vychytal Levinský, přesto se dokázali hráči Postřelmova v přesilovce prosadit. Na to odpovídal později Adamík, který nejprve zkompletoval hattrick, a pak ještě přidal bonbónek navíc v podobě čtvrté branky. Po něm se strefil znovu obránce Šmotek. Bisons se pak ocitli v dalším oslabení a za zápas již podruhé v něm skórovali, když utekl Netočný. Postřelmov pak přidal ještě jednu branku, ale nic to neměnilo na tom, že Bisons první zápas v roce 2015 úspěšně zvládli.

vs FbC Playmakers prostějov B  7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

V druhém utkání nás čekal Prostějov, který oproti minulému střetnutí přijel v hojnějším počtu. Do branky se navrátil Martin Křístek. Jak se dařili začátky v předchozím utkání, tak zde platil naprostý opak. Již po dvou minutách prohrávali Bisons 0:2! Nicméně brzy snižoval Adamík, který byl opravdu při střelecké chuti. Ke konci třetiny Bisons měli hrát přesilovou hru 5 na 3. Tu se nakonec povedlo využít díky šikovné teči Petříka. Další branky nepadaly, což platilo až do poloviny druhé třetiny, přesto začínali mít přerovští nad soupeřem navrch. V tu dobu přišla série tří branek jdoucích za sebou. Nejprve se strefil znovu Adamík, po něm znovu z obrany Šmotek a nakonec vymetl pavučinku Netočný. Ve třetí třetině soupeř snižoval, ale jinak se mu nedařilo prosadit. Bisons hráli zodpovědně, ovšem také bez branek. Dvě minuty před koncem utkání byl vyloučen další hráč Prostějova a následnou přesilovou hru Bisons využili po střele Šmotka. Výhru pak ještě pojistil Vojáček, který se dostal k vyraženému míčku a prostřelil brankáře. Bisons zvládli obě utkání, což je určitě dobrý začátek v novém roce.

Sestava: Křístek (G), Levinský (G), Fojtů, Vojáček, Šmotek, Střelec, Petřík, Adamík, Kubík, Schön, Cagášek, Netočný, Šimanský, Jochec