Úvod » Články

Výborné předposlední kolo

publikováno 28.03.2015 (aktualizováno 14.04.2015)

Zakončení sezóny v posledních dvou kolech proběhne v tradiční Velké Bystřici, kde se Bisons příliš nedaří. V sobotu 28. 3. 2015 se zde hrálo 13. kolo Olomoucké soutěže mužů. První zápas se hrál proti TJ Postřelmov a druhý proti FBC Olomouc. Cílem byl zisk aspoň 3 bodů, nakonec se dařilo lépe.

vs TJ Postřelmov  6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

První zápas proti Postřelmovu měl jasný cíl - 3 body. Utkání začalo trochu dříve, rozcvička ze strany Bisons tak nebyla ideální, ba skoro žádná. Dle toho vypadal i úvod zápasu - bez pohybu. Nicméně pohyb nechyběl jen na straně Přerova, ale i na straně týmu z Postřelmova. Během prvních minut se vyskytly šance na obou stranách, většinou z individuálních chyb. Brankový půst prolomil v šesté minutě Vítězslav Petřík, když se dostal před bránu po svém nadhození míčku a střelou ze vzduchu propálil brankáře. Postřelmov zaměřil svoji hru na nahazování dlouhých míčků, ale většinou neměli obránci Bisons s touto taktikou problémy. S blížícím se koncem třetiny se prosadil znovu Petřík. Ve druhé třetině se vyměnil brankář Křístek, který nastoupil od začátku, za brankáře Davida Pečinku. V této třetině už soupeř vypadal stále více odevzdaněji. Na 3:0 zvyšoval přízemní střelou z obrany Jan Střelec. Ke konci třetiny zkompletoval hattrick tvrdou střelou Petřík, nutno podotknout, že s novou hokejkou mu to opravdu střílí. Třetí třetina přinesla podobný scénář jako druhá, v podstatě už bylo rozhodnuto. Svůj druhý gól přidal Honza Střelec a po něm navýšil vedení Adam Schӧn. V závěru se Bisons sice dostali do oslabení, ale to bylo zvládnuto s naprostým přehledem, a tak se mohly připsat 3 body do tabulky.

vs FBC Olomouc  7:3 (3:1, 0:1, 4:1)

Druhý zápas nás čekal silný tým z Olomouce, který chtěl potvrdit druhé místo v tabulce. V bráně nastoupil Martin Křístek. Utkání začalo v rychlém tempu a pěkně vyrovnaně, kde diváci mohli vidět lepší utkání této ligové soutěže. Přerov se dostal ve čtvrté minutě do výhody přesilové hry, ale ta bohužel zůstala nevyužita. Jakmile však přesilovka vypršela, prosadil se Víťa Petřík po nahrávce od Daniela Šimanského. Olomouc však dokázala po chvíli odpověděť a vyrovnat. Do vedení dostal znovu Bisons Petřík po parádní střele tahem. Ke konci třetiny se naskytla znovu výhoda přesilové hry, která už byla využitá, když se skvěle trefil Adam Schӧn. Druhá třetina přinesla v úvodu srovnání z hokejek Olomouce a vyrovnané utkání až do jejího konce. Nad vodou držely Bisons i zákroky brankáře  Křístka. Aktivní napadání Netočného přineslo své ovoce, když našel Šimanského, který se prosadil bekendovou střelou. Po oddechovém času Olomouce se prosadil před soupeřovou bránou nehlídaný Adam Schӧn. Uplynulo pár vteřin a Bisons zvýšili na 6:2 - Petřík dostal nahrávku dozadu od Netočného a střelou nápřahem propálil brankáře Olomouce a zkompletoval druhý hattrick na turnaji. Olomouc odpověděla snížením na 6:3 a dlouho se hrálo v poklidu. Závěr utkání bohužel přinesl zranění brankáře Křístka, ale i dvojité vyloučení do konce utkání na straně Olomouce, takže Bisons dohrávali utkání v přesilovce 5 na 3. V přesilovce se prosadil ještě Daniel Cagášek a upravil na konečných 7:3. Bisons se tak povedlo, díky tomuto vyhranému těžkému utkání, získat celkem 6 bodů a mohou se tak těšit na poslední ligový turnaj ke konci dubna.

Sestava: Křístek (G), Pečinka (G), Vojáček, Šmotek, Střelec, Fojtů, Petřík, Kubík, Schön, Cagášek, Netočný, Šimanský, Jochec