Úvod » Články

Úvodní turnaj v novém roce za bod

publikováno 18.01.2017 (aktualizováno 20.01.2017)

V sobotu 14. 1. 2017 startoval letošní první turnaj Olomoucké ligy mužů. V hranické hale NAPARIA čekal Bisons poprvé v sezóně soupeř Tatran Litovel a následně přerovský Spartak C.

vs FBC TJ Tatran Litovel  4:4 (2:0, 1:2, 1:2)

Hned na úvod čekala Bisons rozjetá Litovel, která porazila lídra soutěže Hranice. Před brankářem Martinem Levinským nastoupily kompletní dvě formace. První třetina patřila hlavně týmu Bisons, kdy byla nebezpečnějším týmem a po zásluze šel do vedení po gólu Daniela Šimanského, kterého našel před bránou Petřík. Druhý gól přidal tentokrát sám Víťa Petřík, který si udělal prostor před brankovištěm a dokázal se tak prosadit pohotovou střelou po nahrávce Netočného. V druhé třetině už přebíral iniciativu tým Litovle, který měl vícero šancí. Podařilo se mu snížit na 1:2, ale Bisons odskočili opět de vedení o dvě branky, když se prosadil Daniel  Cagášek. Do konce třetiny pak Litovel snížila, když tečovaná střela proletěla nezpozorována až do brány Bisons. V poslední třetině byl průběh podobný třetině druhé, ale přesto se podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek, když se strefil Jiří Netočný. Vše směřovalo do zdárného konce, ale 12 sekund před koncem se povedlo Litovli protlačit míček do brány a dokonce vyrovnat 6 sekund před koncem. Bisons tak ztratily 3 body za výhru a museli se spokojit s bodem za remízu.

vs FBC Spartak Přerov Oldies C  4:10 (2:5, 1:2, 1:3)

Druhý zápas nastoupily proti sobě oba přerovské týmy. Úvod vyšel lépe soupeři, kdy nekoncentrovanost velmi tvrdě trestal a zasloužil si vedení 4:0. Do konce třetiny sice ještě snižoval Cagášek a následně ze standartní situace Hnízdil, ovšem i tak si soupeř během druhé třetiny získal vysoký náskok zpět. Přestože od druhé třetiny měli Bisons více ze hry, impotence při proměňování šancí vzala za své. Z protiútoků a efektivních náhozů trestal soupeř. Za Bisons se prosadil ještě Honza Hradilík, a za zmínku určitě stojí pěkný gól Petříka, který v těžké situaci použil „Hertlovu“ fintu a poslal míček do brány. Utkání tak skončilo nelichotivě prohrou 4:10.

Sestava: Levinský (G), Pečinka (G), Šmotek (c), Fojtů, Kubík, Jochec, Cagášek, Hradilík, Šimanský, Netočný, Adamík, Petřík, Hnízdil, Vojáček

Kategorie: florbal

Návštěv: 38863