Úvod » Články

Závěr sezóny bez bodů

publikováno 05.04.2017

Poslední turnaj sezóny se hrál na apríla v Libině. Turnaj byl dobře zorganizován, kdy zpestřením bylo i vyhlašování nejlepších hráčů každého z týmů. V prvním zápase hráli Bisons proti B týmu Šumperku a v druhém proti Tatranu Litovel.

vs FBC Asper Šumperk B  3:11 (1:4, 2:2, 0:5)

Až do daleké Libiny zavítala výprava Bisons čítající 13 hráčů. Proti Šumperku B nastoupil do branky David Pečinka. Dlouho se oba týmy oťukávaly, nicméně v 7 minutě se dostal do vedení Šumperk, když nepokrytý hráč střílel do prázdné branky. Po krásné akci Petříka a Netočného se povedlo vyrovnat, když na konci celé akce byl Daniel Šimanský. Bohužel do vedení se Šumperk dostal ihned po čtyřech vteřinách a do konce třetiny navýšil své vedení na 4:1. Druhá třetina byla vyrovnanější, ovšem i přes góly Brumlíka a Petříka vedl Šumperk 3:6. Ve třetí třetině se žádný zvrat nekonal, a Šumperk si zastřílel a uštědřil Bisons debakl 3:11.

vs FBC TJ Tatran Litovel  5:8 (0:2, 2:4, 3:2)

S Litovlí se očekávalo zajímavé utkání, poslední střet skončil totiž 4:4. Tento zápas jistil Bisons v brance Jakub Štursa. Bohužel první třetina patřila Litovli, když se dostala do vedení, a přestože se povedlo vyrovnat, gól nebyl nakonec uznán, jelikož gólové situaci předcházelo sekání ze strany útočícího hráče Bisons. Pak Litovel přidala druhý gól a po první třetině zaslouženě vedla. Druhá třetina začala skvěle, protože hned v první minutě totiž snížil Adam Schön, kterého hezky našel Brumlík. Pak opět navýšila vedení Litovel, ale zase snižoval střelou z dálky Marek Havliček. Ovšem pak se povedlo Litovli odskočit, kdy vedla již 6:2, a zdálo se, že je vymalováno. Ve třetí třetině byla snaha Bisons se nenechat rozhodit a v poklidu se držet stanovené taktiky. To přineslo úspěch, protože se podařilo snížit až na rozdíl jediné branky! Nejprve se strefil Netočný, a následně 2x po sobě skvěle dorážel Víťa Petřík. Litovel si vzala time-out, který ji pomohl, protože se jí povedlo dvakrát prosadit a připsat si vítězství. Na konci sezóny se tak nepovedlo urvat ani jediný bod. Bisons tak zakončují sezónu na 10. místě tabulky.

Sestava: Štursa (G), Pečinka (G), Šmotek (c), Brumlík, Vojáček, Cagášek, Hradilík, Schön, Petřík, Netočný, Adamík, Havliček, Hnízdil

Kategorie: florbal

Návštěv: 38863